ניווט בשווקים תנודתיים


עם אי הוודאות שמביאה נגיף הקורונה, חשוב יותר מתמיד שתשקול היטב את האפשרויות שלך ותשמור על פרספקטיבה ארוכת טווח בעת השקעה. הדברים הבאים יכולים לעזור לך לנווט בסביבה הנוכחית ולהישאר במסלול עם היעדים הפיננסיים שלך.


1- תחשוב על האפשרויות שלך. אולי זה מפתה למכור מניות כדי למנוע את ההשפעה של ירידה בשוק, אבל תגובה קצרת טווח לירידת השווקים עלולה לסכן את התשואות בטווח הארוך. ההיסטוריה מלמדת שבעוד השווקים מגיבים לזעזועים בטווח הקצר, הם תגמלו ברוב המקרים משקיעים שהתאזרו בסבלנות.


2- בדוק את סבילות הסיכון שלך. התמהיל של מניות, אג"ח והשקעות לטווח קצר קובע את הסיכונים והתשואות הפוטנציאליים. בחר תמהיל השקעות העולה בקנה אחד עם היעדים, מסגרת הזמן והמצב הפיננסי שלך, ושתוכל לדבוק בו באמצעות תנודתיות בשוק. הערכת סיכונים עם יועץ פיננסי מקצועי יכולה לעזור לך לקבוע את הפרופיל שלך ולהתאים אותו להקצאת הנכסים המתאימה.


3- אתה חייב להיות בעל תיק עבודות מגוון. שווקים תנודתיים יכולים לחשוף כי ייתכן שהתיקים אינם מגוונים במידה מספקת. גיוון הוא המרכיב החשוב ביותר להשגת יעדים פיננסיים ארוכי טווח תוך מזעור סיכונים. כדי להשיג פיזור, חפשו השקעות בעלות מתאמים נמוכים או שליליים ביניהן, כלומר אם אחת תזוז למטה והשנייה נוטה לנוע בכיוון ההפוך.


4- אתה צריך לתרגל השקעה באופן קבוע. ואל תשקיע את ההון שלך בבת אחת. במקום זאת, השקיעו בסכומים קבועים קטנים יותר על בסיס קבוע. השקעה מחזורית מחלקת את נקודות הכניסה של ההשקעה שלך ועשויה להניב עלות ממוצעת נמוכה יותר. זה גם מסיר את סיכון התזמון כאשר מנסים לבחור את תחתית השוק.


5- שקול אסטרטגיות נכסים מרובות. עליך לשקול אסטרטגיות ריבוי נכסים המנוהלות באופן מקצועי התואמות את ההעדפות שלך. אסטרטגיות אלו משתמשות במגוון סוגי נכסים בתיק יחיד, מגוונות באופיים ומנוהלות על ידי אנשי מקצוע השקעות בהתבסס על המטרות וההעדפות שלך. רוב המנהלים משתמשים בשילוב של מסגרת אסטרטגית (ארוכת טווח) ומסגרת טקטית (קצר טווח) עם פוטנציאל לשפר את תוצאות התיק על ידי הפחתת סיכונים או שיפור ביצועים.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-