איך אתה מלמד את הילדים שלך לחסוך כסף?


ממטבעות וירטואליים ועד אפליקציות תשלום לנייד, ישנן דרכים רבות יותר לשלם עבור סחורות ושירותים מאי פעם. שיעורי התכנון הפיננסי שעליכם ללמד את ילדיכם עשויים להיות מורכבים יותר מאלה שהוריכם לימדו אתכם. להלן מספר טיפים לגידול ילדים בעלי ידע כלכלי בעידן של עסקאות אלקטרוניות.


החל מגיל צעיר


יש הורים שמתקשים לדבר עם ילדיהם על כסף. ייתכן שהם לא בטוחים אילו עובדות פיננסיות ילדים צריכים לדעת או מתי מתאים ללמד מושגים אלה. הם עשויים גם לחשוש מהעברת דאגותיהם לגבי כסף לילדיהם. אבל לא לדבר עם הילדים שלך על כסף פירושו שהם צפויים להתקשות יותר להתמודד עם המעבר לבגרות מוקדמת ועצמאות כלכלית.


התחל לדבר על כסף על ידי הפיכת פעילויות משפחתיות רגילות, כמו ללכת למכולת, לרגעים שניתן ללמד. תנו לילדים להשתמש במחשבון בטלפון שלכם כדי לחבר את עלות הפריטים שנכנסים לעגלת הקניות, ולדבר על ההבדלים בין צרכים לרצונות. שתף איתם את תקציב המכולת שלך והפוך את הקניות למהנה על ידי הפיכת נסיעות לחנות לאתגר חיסכון. כמו כן, הקפד לדבר איתם על שיטות התשלום השונות. מזומן, חיוב ואשראי הם הברורים ביותר, אבל אתה יכול להתחיל להזכיר גם שיטות תשלום אחרות, במיוחד עסקאות דיגיטליות.


עידוד חיסכון


קשה לגרום לילדים להחזיק בכסף מחונן, כמו דמי יום הולדת או חגים, במיוחד כשהם עוברים בפינת הממתקים או הצעצועים. אבל ללמד את הילדים שלך שחיסכון בכסף גדל יאפשר להם להרשות לעצמם יותר מחתיכת ממתק אחת, ויזכיר להם את היתרונות של חשיבה לפני ההוצאות.


אתה יכול לעודד חיסכון על ידי יצירת הזדמנויות לילדים שלך להרוויח כסף נוסף. ילדים גדולים יותר יכולים להשתמש באינטרנט כדי להשוות מחירים, ללמוד את ההבדל בין מוצרים יקרים יותר ופחות. ילדים צעירים יותר יכולים לגזור קופונים, כאשר כל אחד מהם אתה משתמש בחנות מייצג כסף שהם ירוויחו עבור חשבונם. ניתן להקצות חלק מהכסף שנצבר כדי לענות על הצרכים, וחלק ניתן להכניס לחשבון חיסכון. הפיכת חיסכון למשחק היא דרך מצוינת לגרום לילדים להתלהב מניהול הכסף.


השתמש באפליקציות לטובתך


ילדים שהם ילידים דיגיטליים מתוכננים ללמוד דרך אפליקציות, אז נצל את הכלים האלה. אפליקציות לסמארטפונים ולטאבלטים מהנות ועשויות לגרום לציונים או לבני נוער להקשיב יותר לשיעורי הכסף שאתם זורקים. ילדים צעירים יותר יכולים להשתמש באפליקציות שאושרו על ידי הורים כדי ללמוד כיצד לזהות ולספור מטבעות, בעוד שילדים גדולים יותר עשויים לעקוב אחר הזמן שהם מבלים בעבודות הבית כדי להרוויח ולנהל את הקצבה שלהם.


הוראת תקציב


תקציבים הם היעילים ביותר כאשר הם מוצגים בגיל צעיר. שבו עם ילדיכם ושוחחו איתם על מה התקציב ואיזה קטגוריות הוא כולל, כמו עלויות מחיה קבועות, החזר חובות, מצרכים, תחבורה וכדומה. עבדו איתם כדי לפתח את התקציבים שלהם ולעזור להם להבין כמה כסף יש להם להוציא לעומת סך ההוצאות. זה יעזור להם ללמוד כיצד לתעדף צרכים על פני רצונות וכיצד להגדיר יעדים ארוכי טווח לרכישות בעלות ערך גבוה.


מדברים על הוצאות לא מתוכננות


אוריינות פיננסית היא לא רק מה אתה חוסך ומה אתה מוציא. זה גם על נקיטת צעדים נוספים כדי לסייע בהגנה והבטחת הצרכים הפיננסיים שלך. חינוך בני נוער לגבי הערך של ביטוח חיים ונכות, למשל, יעזור להם להבין את היתרונות בלהיות מוכנים למקרה שהבלתי צפוי יקרה בעתיד.


ללמד את ילדיך על כסף ותכנון פיננסי הוא חלק חשוב מתפקידך כהורה. ככל שתתחיל מוקדם יותר, כך תוכל להכין אותם טוב יותר לעתיד.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-