הביטוח הכי חכם שאתה עלול לפספס


ביטוח אובדן כושר עבודה מונע מפציעה או מחלה להפוך לאסון כלכלי גדול.


לאחר ארין קר, מורה בבית ספר יסודי בארה"ב, פרקה את כתפה בטיול אופני הרים בסוף השבוע באפריל האחרון, היא הניחה שהיא תחזור לעבודה ביום שני הבא. אבל ביקור אצל הרופא שלה אישר אחרת.


הפציעה בכתף ​​של קר הצריכה ניתוח, והכנה והחלמה ישאירו אותה מחוץ לכיתה עד סוף שנת הלימודים.


למרבה המזל, לאם לשניים הייתה השתתפות בביטוח אובדן כושר עבודה. "חשבתי שזה יהיה רעיון טוב לפני כמה שנים - ואז המשכתי לשפץ אותו", היא אומרת. סיקור זה בסופו של דבר עזר לשלם כמה אלפי דולרים בחשבונות רפואיים בזמן שהיא הייתה מחוסרת עבודה.


ביטוח אובדן כושר עבודה יכול לסייע בקיזוז ההכנסה שלך אם אינך מסוגל לעבוד עקב פציעה או מחלה שאינה קשורה לעבודה. מסיבות שונות מתעלמים ממנו לא פעם – צעירים במיוחד לא מצפים שבעיות בריאות ימנעו מהם לעבוד. עם זאת, לא משנה מה גילך, ביטוח אובדן כושר עבודה יכול למנוע מתאונה או מחלה להפוך לאסון כלכלי.


קבע את הצרכים שלך


קח בחשבון את העובדה שיש לך סיכוי של 30 אחוז לפתח נכות במהלך חיי העבודה שלך שתרחיק אותך מעבודה יותר מ-90 יום. זה יכול לספוג פגיעה עצומה בהכנסה שלך.


במקרה של קר, חופשת המחלה בבנק שילמה את רוב זמנה מחוץ לשיעור, אבל כיסוי הנכות שלה עזר לשלם את החשבונות הרפואיים שלה לאחר הפציעה. "הייתה לי תוכנית ביטוח עם השתתפות עצמית גבוהה, אז זה היה מאוד מועיל", היא אומרת.


CARE השיגה את הביטוח שלה דרך המעסיק שלה. אתה יכול גם לרכוש פוליסות ביטוח אישיות אם המעסיק שלך לא מציע הטבה כזו או להשלמת פוליסה בחסות המעסיק. אם אתה עצמאי, ביטוח אובדן כושר עבודה יכול להיות חשוב במיוחד במתן מקור הכנסה במקרה שבו אינך יכול לעבוד. רוב המומחים ממליצים על פוליסות ביטוח שמחליפות 60 אחוז עד 80 אחוז מההכנסה החודשית שלך, אולם "כמות הכיסוי הנכונה" תלויה בנסיבות האישיות שלך.


קר התאוששה מהתאונה, וחזרה ללמד - ולרכב על אופניה. כעת היא שמה לב היטב לכמה ביטוח אובדן כושר עבודה היא נושאת ומתכננת לקנות עוד לכל מקרה. היא מציינת כי ביטוח תושבות סיפק לה מרווח כספי - ושקט נפשי - שהפיג את הלחץ של התאונה הבלתי צפויה שלה.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-