שלושה טיפים מקצועיים למוכנות כלכלית משפחתית


המטרה שלנו הייתה להבין את המוכנות הפיננסית של המשפחה לנוכח אירועים כמו אובדן עבודה, מחלה או אובדן הכנסה. גילינו שכמעט מחצית מהמבוגרים בישראל - 47% - אינם מוכנים כלכלית להתמודד עם תקלות כאלה.


זו הסיבה שצוות הביטוח ריכז את שלושת הטיפים הטובים ביותר שיוכלו לעזור לכם לשפר את המוכנות הכלכלית והשקט הנפשי של משפחתכם מול סיכויי החיים. הנה רק כמה מההמלצות העיקריות שתוכל למצוא במדריך זה, בהתבסס על המחקר שלנו.


1. אל תתנו לבריאות טובה היום להסוות את הסיכונים הפיננסיים שיעמדו בפני המשפחה שלכם בעתיד.


אפשרויות כגון אובדן עבודה, מוות ומחלות קשות עומדות בפני כולנו. אבל לא תמיד אנחנו מבינים את ההשפעה הכספית שיכולה להיות לאפשרות הזו על משפחותינו, במיוחד בזמנים שבהם תקריות כאלה נראות לא סבירות או רחוקות בזמן. גם בקרב מבוגרים במדינת ישראל שיש להם ביטוח רפואי תאגידי ופרטני, 70% מהמבוגרים בישראל סבורים שהביטוח שלהם לא יכסה אף אחד מהם; או שהם נחשפו לאפשרות שהביטוח שלהם לא כיסה. מבוגרים אלו מרגישים לא מבוטחים, או שהם מבינים שיש עלויות נסתרות שעלולות להשפיע על היציבות הפיננסית שלהם כתוצאה מכך.


טיפ מספר 1 למקצוענים


העריכו את הסיכונים הפיננסיים העיקריים - לרבות מחסור בחסכונות, שיעורי אינפלציה גבוהים ובעיות בריאות אפשריות בקרב בני משפחה - ואת הנשורת הפוטנציאלית מאובדן הכנסה בלתי צפוי עקב תאונה, נכות או אפילו מחלה קשה. שקול כיצד השקעה בפתרונות ביטוח מיגון בעלות נמוכה כיום יכולה להגן מפני משברים עתידיים ולתת לך שקט נפשי.


2. חסוך כל חודש כדי שתוכל להתמודד עם הוצאות לא צפויות גדולות


אם אתה כמו 90% מהמבוגרים בישראל במחקר שלנו, בני המשפחה שלך - ילדים, הורים או בני זוג - תלויים בהכנסה שלך, באופן מלא או חלקי. אם כן, אתה זקוק לאפשרויות שיסייעו לשמור על הביטחון הכלכלי של משפחתך במקרה של אובדן פתאומי של הכנסתך.


טיפ מספר 2 של מקצוענים


ודא שיש לך מספיק חסכונות כדי לפרנס אותך ואת משפחתך במשך חודשים ואפילו שנים במקרה של אובדן הכנסה. השקיעו בפתרונות ביטוח שיגנו עליכם ועל משפחתכם מעבר לתקופה זו במקרה שלא תצליחו לשחזר את הכנסתכם בזמן. כאשר אלה קיימים, אתה יכול להתמקד ברווחתך, בהחלמה ובמציאת הכנסה חדשה - ולא בכספים שלך - בתקופות משבר.


3. התאם את צרכי המשפחה שלך עם סוגי הביטוח הנכונים


הגנה על המשפחה והתלויים היא מרכיב פוליסת הביטוח הנדרש הראשון בקרב מבקשי הביטוח במדינת ישראל, כך עולה ממחקרנו. אך קיים פער ברור בצרכים כאשר רוב המבוטחים טוענים שהפוליסות הנוכחיות אינן תואמות את צרכי משפחתם.


טיפ מספר 3 למקצוענים


נקוט בצעדים אקטיביים כדי להעמיק את ההבנה שלך לגבי אפשרויות הביטוח העומדות לרשותך. לאחר מכן, קבע כמה מההכנסה החודשית שלך תוכל להקצות בבטחה למוצרי ביטוח שיגנו על הביטחון הפיננסי של משפחתך לטווח ארוך.

למידע נוסף במדריך הגנת המשפחה שלנו


ודא שאתה מקבל את ההחלטות הנכונות לגבי הנכסים החשובים ביותר בחיים - משפחה, שגשוג ובריאות אישית. גש למדריך שלנו וגלה ארבעה שלבים פשוטים לשיפור הביטחון והרווחה הפיננסית של המשפחה שלך. בנוסף להגנה על המשפחה שלך, אתה יכול להשיג לעצמך ביטחון כלכלי, ביטחון, שקט נפשי.


מחקר זה התבסס על נתונים שבוצעו על ידי צוות הביטוח עם מוסדות ידועים וממשלתיים 
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-