מה המנוי בכלל?


האם תהיתם פעם איך חברות הביטוח בוחנות את התביעה שלכם - ואיך הן מבינות כמה אתם משלמים עבור הפרמיות שלכם? הכל עניין של סיכון. לפני שחברת ביטוח תקבל את בקשתך לכיסוי, עליה לקבוע את רמת הסיכון שאתה מביא לעסקי החברה. תהליך זה נקרא חיתום. חתמים מקצועיים בוחנים את הקריטריונים בפנייתכם כדי לראות האם ניתן להציע לכם פוליסה, ואם כן, כמה כיסוי אתם זכאים ומה תשלמו בפרמיות.


(עובדה מגניבה: המילה "חיתום" מקורה לפני מאות שנים בחברת הביטוח הבריטית לויד'ס מלונדון, כאשר בנקאים היו כותבים את שמם מילה במילה בסיכון חיתום כמו שייט.)


ישנם מספר גורמים הנלקחים בחשבון במהלך תהליך החיתום:


שאלות ובדיקות רפואיות


הגיל והמצב הבריאותי שלך הם בין הגורמים החשובים ביותר בקביעת יכולת הביטוח שלך, כמו גם כמה אתה משלם עבור ביטוח חיים. מצב הבריאות מוערך באמצעות בדיקה גופנית, תשובות לשאלות על בריאותך וההיסטוריה הרפואית שלך, או שילוב של הדברים הללו. אולי תופתעו ללמוד על כמה מהדרכים שבהן מוערכת הבריאות שלכם. לדוגמה, שימוש בתרופות מסוימות למצבים קיימים עלול להגביר את הסיכון שלך.


זה קריטי להיות כנה כשמדווחים על תשובות לשאלות רפואיות, שכן הצהרות כוזבות עלולות להוביל לעונשים ולבעיות בתשלום קצבאות.


גורמים אחרים המשמשים לקביעת המחיר שלך


שיקולים בריאותיים ממלאים את התפקיד החשוב ביותר בתהליך החיתום, אך גורמים אחרים עשויים לשחק תפקיד, בהתאם לדברים כמו גילך וכמות הכיסוי הנדרשת. גורמים אלה כוללים:


* היסטוריה של בריאות המשפחה

* היסטוריית אשראי

* רישומי רכב מנועי

* אורח החיים שלך, כולל תחביבים הרפתקנים

* היסטוריית מרשמים

* המקצוע

* שימוש בטבאקו

* מצב ההגירה

לאחר שחברת הביטוח אספה ואימתה את המידע שלך, הוא מועבר לטופס נתונים כדי לקבוע אם הם יכולים להציע לך פוליסה, לכמה כיסוי אתה זכאי וכמה תשלם עבור הביטוח.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-