איתותים של כוח העבודה שאתה שולח בלי כוונה


חברות חכמות משקיעות מאמצים רבים ביצירת תרבות מקום עבודה התומכת ברווחה, חדשנות ויצירתיות – תרבות המאפשרת לכל חבר צוות לעשות את המיטב ולפעול במלוא הפוטנציאל שלו. למרבה הצער, כל המאמץ הזה עלול להתערער אם מנהיגי החברה לא יעמדו בהבטחותיהם ויתרגם את דבריהם למעשים. מסרים מעורבים עלולים לגרום לבלבול, חוסר ביטחון וחוסר מוטיבציה.


פעולות אלה יכולות לדבר חזק יותר ממילים במקום העבודה:


ממש מרתיע לקחת חופשה


חופשה מהעבודה היא גורם חשוב לבריאותו הפיזית והנפשית של העובד. זה יכול לגרום לפרודוקטיביות מוגברת ולהפחתת הלחץ, מה שמאפשר לכל אחד לעשות את עבודתו בצורה הטובה ביותר, כולל מנהלים.


גם אם החברה שלך מפעילה מדיניות חופשות, בוסים שממעטים לקחת זמן אישי או לדחות חופשות יכולים לשלוח לעובדים שלהם את המסר שפרויקטים ומחויבויות בעבודה הנוכחיות תמיד מקבלים עדיפות על פני חופש.


איך אפשר לתקן את זה? עבדו יחד כצוות כדי לספק תמיכה בבנייה, כיסוי וגיבוי כך שהקולגות יהיו אחראים זה לזה. בדרך זו, היעדר אדם בודד לא יעכב פרויקטים ותוצרים. עודדו באופן קבוע את העובדים לנצל את הימים המגיעים להם, ולהוביל דוגמה.


אתה לא בהכרח צריך לתכנן חופשה ממושכת כדי שתוכל לנוח קצת - הנה חמש דרכים יצירתיות וחסכוניות לנצל את החופש בתשלום שלך.


אתה לא יוצר תמהיל עבודה-חיים


שעות נוספות מדי פעם או פגישות מחוץ לשעות העבודה הרגילות יכולות להיות בלתי נמנעות, במיוחד אם אתה עובד עם אנשים באזורי זמן שונים. אם אתה יודע שפרויקט או הישג מסוים עשויים להזדקק ליותר תשומת לב או עבודה מחוץ לשעות העבודה הרגילות, היו גמישים יותר בשעות העבודה. לדוגמה, הרגיעו את העובדים שלכם שזה בסדר להקדיש זמן אישי במהלך יום העבודה כדי להשתתף באירוע בית ספר לילדים.


הסביבה השיתופית לא ממש משגשגת


האם אתה ממהר להשתיק את חברי הצוות כשהם מציגים רעיונות חדשים, או לנזוף בהם כשהתוכניות שלהם נכשלות?


אם אתם מעריכים שיתוף פעולה יצירתי, עודדו את העובדים שלכם לקחת סיכונים בכך שהם פחות שיפוטיים ופתיחים יותר לרעיונות חדשים. הדרך שבה אתה מגיב מעביר מסר חזק. להיות ביקורתי יתר על המידה מבלי לספק משוב בונה עשוי להרתיע אחרים מלדבר.


הקדישו זמן לעובדים לבטא את היצירתיות שלהם על ידי תזמון סיעור מוחות ומפגשי יצירת קבוצות או יצירת תיבת הצעות. אם רעיון מיושם, שקול להציע לתגמל את תרומתו של העובד שלך לצוות, או באמצעות הכרה מילולית או משהו מוחשי יותר, כגון תמריץ כספי.


לא להקדיש חלק מזמנך לעובדים


האם דלת המשרד שלך נעולה כל היום? אם אתה עסוק מדי בהשתתפות בפגישות קבועות ולא מצליח לעדכן את העובדים לגבי החלטות עסקיות מרכזיות, אתה כנראה מסיח את דעתך מלקיים דיאלוג פתוח עם הצוות שלך.


מדיניות אמיתית של דלת פתוחה אומרת הרבה. זה לא רק אומר לאנשים שהם מוזמנים לעצור ולשוחח, זה מראה להם שאתה מתכוון לזה ועושה את זה בכוונה.


כמו כן, חשוב להקדיש זמן לשיחה עם כל עובד, בין אם בפגישות צוות רגילות ובין אם על ידי קביעת פגישות אחד על אחד בתדירות גבוהה ככל שתוכל. הזכר לעובדים לשאול שאלות, וענה עליהן במהירות ובכנות ככל האפשר.


כשזה מגיע לשימור עובדים, תרבות החברה שלך יכולה להבדיל אותך מהקהל. הפוך את ערכי החברה שלך ידועים לצוות שלך, וודא שכל פעולה שאתה נוקט כמנהיג תומכת בתרבות שאתה רוצה להפיץ.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-