4 צעדים פשוטים כדי לוותר על חיים ממשכורת ללא תכנון


יש סיכוי טוב שאתה או מישהו שאתה מכיר חיים רק מהמשכורת בכל חודש.


לפי מחקר שנערך לאחרונה על ידי צוות הביטוח; 5 מתוך 10 עובדים אמרו שהם חיים ממשכורת. זה נפוץ ביותר בקרב דור המילניום ודור ה-Z, כאשר 60% ו-56% מדווחים שהם חיים על בסיס משכורת, בהתאמה.


למרות שהמחקר מראה שיותר ממחצית מבני המילניום חיים מהמשכורת שלהם, 64% דיווחו שהם "מרגישים שליטה על הכספים שלהם." זה מצביע על פער משמעותי בתפיסה ובמציאות של האופן שבו עובדים צעירים מנהלים את הכספים האישיים שלהם.


בכך שלא תגדיל את האמצעים בכל חודש, תאפשר לעצמך לכסות הוצאות בלתי צפויות, לחסוך בדברים שאתה רוצה היום ובעתיד, ובסופו של דבר לפרוש עם סל חיסכון מספיק.


איך להפסיק לחיות בהתאם למשכורת


1. הכירו את תזרים המזומנים שלכם


תזרים המזומנים שלך מורכב מכמה כסף אתה מרוויח בכל חודש וכמה כסף אתה מוציא. אתה צריך לדעת מה באמת קורה עם הכסף שלך עכשיו לפני שאתה יכול לעשות תוכנית להפוך אותו. שאל את עצמך שאלות כגון:


* האם אני מוציא כסף על מה שחשוב לי?

* האם הדברים שאני מוציא עליהם כסף עכשיו משמחים אותי, או שאני מתחרט על הרכישות שלי?

* איך אני יכול להפחית את הכסף שאני מוציא - האם יש חלופות זולות יותר למה שאני עושה כרגע?


2. צמצם הוצאות שאינן משרתות אותך


ברגע שאתה מבין את תזרים המזומנים שלך ומתחיל לשאול את השאלות האלה, זה יכול להיות קצת יותר קל לראות אילו עלויות אתה יכול לצמצם או לחסל לחלוטין. אולי לא תרצו לוותר על הדברים שאתם הכי אוהבים, ולמרות שאתם לא חייבים, חשוב לזהות מה לא מאוד חשוב לכם ולהוציא אותו מהתקציב שלכם מיד.


הנה כמה דוגמאות להוצאות שאולי תוכל לחסל או להוציא עליהן פחות:


* ארוחות בחוץ, במיוחד לצאת לארוחת בוקר או צהריים בכל יום. ארוחות ערב מיוחדות עשויות להיות שוות את ההוצאה, אבל אולי כדאי לחשוב מחדש על המאפין היומי של 4$ או סלט 10$ בשולחן העבודה שלכם. שקול לארוז את האוכל והחטיפים שלך במהלך יום העבודה.

* שירותי מנוי. האם אתה באמת צופה בכל פלטפורמות הסטרימינג האלה? הערך בקפידה והתרחק מכל מה שאתה כבר לא משתמש בו או נהנה ממנו.

* בדוק אם ספק שירות או חברה אחרת יכולים להציע לך שירות דומה בעלות נמוכה יותר. לדוגמה, האם אתה יכול למצוא חדר כושר בעלות נמוכה שיש בו את השירותים שאתה כבר משתמש בו?


3. הגדל את הרווחים שלך


קיצוץ בעלויות ושליטה בהוצאות שלך הם צעד מכריע בביטול גישת התלות בשכר. אבל זה רק חצי מהפתרון. אז מה זה החצי השני? הרווח יותר כסף בתמורה לכך שתוציא פחות. הנה כמה דרכים שבהן תוכל לייצר יותר הכנסה:


* בקש לקחת על עצמך יותר אחריות בעבודה - ואז לנהל משא ומתן על העלאה לאחר שהוכחת את הערך המוסף שאתה יוצר.

* חפש פרסומי דרושים בחברות אחרות כדי לקבוע אם אתה כשיר לתפקיד שבו אתה יכול לייצר יותר הכנסה.

* מצא השקעה בתחביב או מיומנות קיימים, כגון הוראה, נגינה או כתיבה. אתה יכול גם לחפש משרות חלקיות שמעניינות אותך, כמו עבודה בבית הקפה האהוב עליך או ביצוע עבודות גינון או ריבוי סחר עבור השכנים.


4. השג יותר עם הכסף הנוסף שלך


ברגע שמתחילים להישאר לכם מעט כסף בסוף כל חודש, השלב הבא הוא לקבוע אסטרטגיה מה לעשות עם הכסף הנוסף הזה. אמצעים אלה עשויים לכלול:


* בנה קרן חירום כדי לעמוד בהוצאות בלתי צפויות. הכלל הכללי הוא הוצאות של 3 עד 6 חודשים בחשבון חיסכון נזיל.

* הרווח ריבית טובה יותר על החסכונות שלך. חפש חשבונות בנק עם APR גבוה, כגון חשבון חיסכון בעל תשואה גבוהה שיכול להרוויח ריבית על החיסכון המזומן שלך.

על ידי שבירת מעגל התלות בתלוש שכר, אתה יכול להתמקד במה שהכי חשוב לך.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-