3 דרכים שבהן בעלי עסקים קטנים יכולים לעזור לעובד במשבר


כבעל עסק קטן, אתה ללא ספק רוצה לתמוך בעובדים שלך באמצעות אירועי חיים מלחיצים ולעתים קרובות בלתי צפויים - ממקרי מוות במשפחה ועד לבעיות רפואיות ועד לילדים חולים או גירושים מלחיצים.


ללא מחלקת משאבי אנוש שהוכשרה לטפל במצבים מסוג זה, תצטרך לחדש תהליך משלך כדי לוודא שהעסק שלך לא יסבול. כשכל עובד נחשב, הנה איך לנהל את זה.


1. תבין את התפקיד שלך


זה לא נדיר שבעלי עסקים קטנים יהיו קרובים לעובדים שלהם - אתה עובד איתם כל הזמן וסביר להניח שהם יואשמו בהצלחת החברה שלך. אז בשעת צרה, אפשר להבין שאתה רוצה להיות רחום. הבעת אהדתם היא ראויה, אך הימנע מלהיות יועץ או פותר בעיות מרכזי עבור העובד שלך.


במקום זאת, מומחי משאבי אנוש מייעצים למעסיקים לזכור את תפקידם ולשמור על שיחות ממוקדות בהיבטים הקשורים לעבודה של המשבר. משמעות הדבר עשויה להיות תיאום עם עובדים אחרים כדי לתמוך בחובות מפתח כאשר העובד אינו בתפקיד, או קביעה כיצד להפחית את עומס העבודה של העובד לפרק זמן קצר.


2. הצע תמיכה היכן שאתה יכול


אתה כנראה כבר מציע הטבות שהעובדים שלך יכולים להשתמש בהן בעתות משבר. לדוגמה, כמה ימי חופש בתשלום עשויים להיות בדיוק מה שעובד צריך כדי להתמודד עם לחץ ולעזור לו לעבור אותו. מתן לוח זמנים גמיש זמני יכול גם להיות מועיל. הזכירו לעובדים שהם עשויים להיות זכאים גם להטבות נכות לטווח קצר או לחופשה רפואית משפחתית אם הם זקוקים לזמן ממושך מחוץ לעבודה.


אם לעובדים שלך יש גישה לתוכנית סיוע לעובדים כחלק מההטבות שלך או דרך המדינה שלך, ודא שהם מבינים מה זה וכיצד הם יכולים להשתמש בה.


3. דון בלוח הזמנים ובציפיות


בדוק עם העובד שלך באופן קבוע. שלח אימייל או קבע פגישה מהירה כדי לראות איך זה הולך. למרות שגבולות מקצועיים חשובים, אתה עדיין רוצה להראות לעובדים שלך שאכפת לך. כמו כן, סביר להניח שתצטרך ליצור ציר זמן וציפיות ברורות לתמיכה שאתה מספק. זה מבטיח שאתה והעובד שלך מסכימים. לדוגמה, אם העובד לוקח חופש, קבעו תאריך שבו יחזור לעבודה. ייתכן שהשיחה הזו לא תתאפשר בימים הראשונים של המשבר, אבל מצא את הזמן להושיט יד ולדון בכך.


מובן, עשוי לקחת קצת זמן לחזור לשגרת עבודה רגילה. אבל תרצה לטפל בכל שינוי קבוע או בעיות ביצועים המתעוררות ברגע שהם נראים סבירים - ולספק תוכנית להחזיר את העובד למסלול.


המפתח לניהול משברים מוצלח הוא מתן תמיכה באופן שלא רק עובד עבור העובדים שלך והחברה שלך, אלא גם קובע סטנדרט שאתה יכול לסמוך עליו אם עובד אחר יתקשה.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-