11 האם ידעת על תכנון למחלות חשוכות מרפא?


 הצלת חייך לא צריכה לעלות לך בחסכונות חייך. - 11 דברים שכדאי לשאול את עצמך לגבי ביטוח מחלות קשות?


אף אחד לא רוצה לחשוב על אבחון מחלה קשה, אבל זו מציאות מצערת שאולי חלקנו נאלץ להתמודד איתה יום אחד, שכן עד 25% מהאנשים יסבלו ממחלה קשה לפני שיגיעו לגיל הפרישה1. לכל תושבי איחוד האמירויות הערביות יש תוכניות ביטוח רפואי המכסות את הוצאות הטיפול במחלות חשוכות מרפא, אבל ביטוח רפואי לבדו אינו מספיק. החל מחופשת מחלה ללא תשלום, לטיפול מוגבל של מומחים ועד להשתתפות עצמית, יש הרבה עלויות נסתרות שהביטוח הסטנדרטי שלך לא יכסה.


להלן 11 שאלות נפוצות שכדאי לשקול כדי להגן על עתידך.


1. האם יש לך ביטוח רפואי הולם לכיסוי מחלות חשוכות מרפא אפשריות?


לכולנו יש מטרות חיים וכלכליות שאנו רוצים להשיג, החל מנסיעות ועד רכישת בית, קיום חתונה, שכר לימוד ועוד ועוד. אם אתה מאובחן עם מחלה חשוכת מרפא, המטרות הללו יהיו רחוקות. רוב תכניות הביטוח הרפואי אינן מציעות כיסוי הולם מכיוון שמגבלות שנתיות יכולות להתרוקן בכל עת, ולהשאיר אותך ללא כיסוי לשאר ימות השנה. לכן כל טיפול נוסף יהיה בחסכון האישי שלך.


2. האם תהיה לך גישה למומחה בחו"ל, אם תצטרך?


אנו מבינים את החשיבות והערך של גישה עולמית לטיפול הטוב ביותר כאשר מאובחנים עם מחלה סופנית, אך לרוב תוכניות הביטוח הרפואי יש גישה מוגבלת לטיפול מיוחד וטיפול ספציפי מספקים מעבר לים.


3. האם אתה מוכן אם הטיפול שאתה צריך לא מכוסה בביטוח שלך?


אם אובחנת כחולה במחלה חשוכת מרפא, בוודאי תעשה כל שביכולתך כדי לשקם את בריאותך. טיפול מיוחד מתמשך, טיפול בחו"ל והתנסויות רפואיות עלולים לחרוג ממגבלות הביטוח הרפואי.


4. אם אני צריך לנסות טיפול ניסיוני, האם זה יהיה מכוסה בביטוח שלך?


למרבה המזל, מומחים ברחבי העולם עובדים ללא הרף על טיפולים למחלות קריטיות, כך ששיעורי הריפוי טובים יותר ממה שהיו פעם. לרוע המזל, רבים מהטיפולים הניסיוניים הללו יהיו מעבר לכיסוי הביטוח הרפואי שלך או שלא ייכללו כלל.


5. האם יש לך מספיק חסכונות אם יקרה משהו בלתי צפוי לבריאות שלך?


הדבר האחרון שאתה צריך כאשר אתה מאובחן עם מחלה חשוכת מרפא הוא לדאוג לגבי הכספים שלך בנוסף להחזרת הבריאות שלך. העלות החודשית של כימותרפיה היא 200% מהשכר החודשי הממוצע בדובאי1.


6. אם ייגמר לך החיסכון, איך תשלמו עבור חינוך הילדים או פרישתם?


הדבר החשוב ביותר בחייהם של אנשים רבים הוא עתיד ילדיהם. 87% מההורים ברחבי העולם עוזרים במימון החינוך של ילדיהם2. אם אובחנת עם מחלה סופנית, ייתכן שתצטרך להשתמש בכסף הזה כדי לחזור לבריאות.


7. האם אתה מוכן לפרנס את המשפחה שלך אם אתה מאבד את ההכנסה שלך?


רבות מהמשפחות שלנו תלויות בנו כדי לפרנס אותן כלכלית, החל מחינוך ילדים ועד תשלומי משכנתא או שכר דירה, וכן הוצאות מחיה בסיסיות. אם אתה מאובחן עם מחלה סופנית, ייתכן שתצטרך לעזוב את עבודתך או להזדקק לימי מחלה נוספים שיהיו חופשה ללא תשלום, מה שאומר שתצטרך לקצץ בתקציב אורח החיים של משפחתך.


8. האם אתה מוכן להסתכן בהפסד ממכירת הנכסים שלך אם תנאי השוק גרועים?


אם יש לך נכסים שאתה יכול לחזור עליהם, זה יכול להיות גיבוי פיננסי אם אתה צריך את זה במקרה שאתה מאובחן עם מחלה סופנית. האמת המצערת היא שהשווקים עלולים לא להתאים כאשר אתה צריך את התשלומים.


9. האם המשפחה שלך יכולה לתמוך בך כלכלית מלאה במהלך ההחלמה?


אף אחד לא רוצה להוות נטל כלכלי על משפחותיו, גם אם בני המשפחה עוזרים ברצון. טיפול מיוחד וטיפול מתמשך עלולים לחרוג מגבולות הביטוח הרפואי, ולעיתים קרובות אנשים נאלצים לפנות לבני משפחה לתמיכה כלכלית ויומיומית.


10. אם היית צריך להשתמש בכל החסכונות שלך לטיפול, האם יש לך תוכנית לחזור על הרגליים?


מחלות חשוכות מרפא אינן מצריכות טיפול רפואי קונבנציונלי רק כדי להחלים מהן. מצוקה פסיכולוגית במהלך ואחרי הטיפול עשויה לגרום לכך שאתה צריך לקחת הפסקה ראויה או ללכת הביתה כדי לקבל את התמיכה הדרושה.


11. האם אתה מתכנן את העתיד היום כדי שלא תצטרך לחשוב על אף אחד מהדברים לעיל?


אחד מכל ארבעה אנשים סובל ממחלה קשה לפני שהגיעו לגיל פרישה3. המערכת שלנו להגנה על מחלות קריטיות מבטיחה שמשפחתך, העתיד, הבריאות והעושר שלך לא יושפעו מהאבחנה.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-