10 דרכים לשמור על בטיחות בחופשה


הישאר ממוקד עם הטיפים המובילים שלנו שיעבירו אותך בבטחה לאורך השנה.


קל להיתפס ולהסיח את דעתו במהלך החגים. זו הסיבה שבעונה זו עולות תאונות, כולל שריפות, שעלולות להוביל לתאונה, נכות או אובדן חיים. הטיפים המובילים האלה יכולים לעזור לשמור על בטיחות כולם.


1. היזהר לגבי נרות


עזור להפחית את הסיכון על ידי הצבת נרות במרחק של מטר לפחות מכל דבר דליק. בערך שלוש מתוך חמש שריפות נרות מתחילות כי הן קרובות מדי לדברים כמו וילונות ומתנות. לעולם אל תשאיר נר ללא השגחה וזכור לכבות את כל הנרות כשאתה יוצא מהבית או הולך לישון. לחלופין, בחר בנרות LED המופעלים על ידי סוללה, המרצדים בצורה כל כך מציאותית.


2. הגדר טיימרים בעת הבישול


הגורם העיקרי לשריפות במגורים בעונת החגים הוא השארת מזון ללא השגחה. השתמש ביותר מטיימר אחד כדי לעקוב אחר פעילויות טיגון, הרתחה ואפייה שונות. סמן כל טיימר בפתק דביק או שיהיה בהישג יד עם עט ונייר: כשמישהו כבה, תדע שזהו הכיריים שזקוק לתשומת לב, לא התנור.


3. עדכן התראות


החלף סוללות אזעקת עשן ופחמן חד חמצני פעם בשנה. אם עבר זמן מה מאז שבדקת את היחידות שלך, זה הזמן לעשות זאת. בעתיד, בדוק את זה כל חודש.


4. תאורה חיצונית


בזמן תליית קישוטים חיצוניים, במיוחד תאורה, בדוק שקעים כדי לוודא שהם אטומים ומוגנים מפני מים ואבק. תקעים לא מוגנים עלולים לגרום לפציעה חמורה


5. קנה או שכור מטף משלך


אם אין לך עדיין מטף כיבוי אש - או אם יש לך אחד יותר משש שנים - קבל יחידת ABC, שיכולה להתמודד עם כל שלושת מחלקות האש, ולשמור אותה במטבח שלך או בקרבתו. אם יש לך טלוויזיה או מחשב יקרים, שקול להשתמש במטף פחמן דו חמצני (CO2), שסביר פחות לפגוע באלקטרוניקה.


אם אתה והמטף לא מצליחים להתמודד עם השריפה, צאו החוצה מיד והתקשרו למספר מוקד החירום המקומי מהטלפון הנייד שלכם או מהטלפון של השכן.


6. אל תשתמש בסרטי מתנה


מתנות עטופות בסרטים צבעוניים (או חוטים או חבלים) נראות כמו צעצועים לחיות מחמד. אם נבלע, הקישוטים הצבעוניים הללו עשויים להיות נסיעה למרפאת ילדים או חירום לחיות מחמד.


7. הרחק ילדים מהכיריים


לפני שמגיעים אורחי החג, השתמשו במסקינטייפ כדי לסמן את אזור הבטיחות סביב האח כדי להראות היכן אסור לילדים לשוטט. אם אינך רוצה סרט דביק על הרצפה, ציין מבוגר שישמש כמשקיף לילדים.


8. שמור עותקים של מסמכים חשובים


צור עותקים של שני הצדדים של הכרטיסים שאתה נושא בדרך כלל, כגון רישיון הנהיגה שלך, כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב ומזהה ביטוח. אם הארנק שלך אבד או נגנב בזמן נסיעה במהלך החגים, היה מוכן להודיע ​​למנפיקי הכרטיסים שלך.


9. ארוז ערכת עזרה ראשונה לרכב


המתנה לאמבולנס לאחר תאונה עשויה להימשך מספר דקות. עדיף להחזיק ערכת עזרה ראשונה רק במקרה חירום כל הזמן.


10. לשכור נהג לנסיעות בכביש


תכננו נסיעות בדרכים בצורה בטוחה על ידי כך שתדעו איך מאוחר יותר תגיעו הביתה ומי יהיה אחראי לרכז אנשים לעלות על הכביש.
גודל גופן
+
16
-
מרווח בין שורות
+
2
-